TMO Alım Randevu Sistemi

Kuruma Vereceğiniz Ürün:
Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı mısınız? Evet
Hayır
Banka kartım bulunmaktadır Evet
Hayır
T.C. KIMLIK NUMARASI:
VERGI NUMARASI:

Mısır Önemli Uyarı

1- Mısır Üreticileri asgari 20 ton için randevu alabileceklerdir.

2- Üreticilerin randevu limiti, her bir iş yeri için günlük en fazla 150 tondur.

3- Randevu sisteminde bir üreticinin aktif olarak en fazla 3 adet randevusu bulanabilecektir.

4- Üreticiler, mısır teslim etmek üzere almýş oldukları randevularına 2 kez gelmemeleri durumunda sistemden bir daha randevu alamayacaklar ayrıca daha sonraki tarihler için alınmış olan randevuları da iptal edilecektir.

5- Randevu alan mısır üreticileri, TMO iş yerlerine günlük randevu miktarının en az %80'ini teslim etmek zorundadır. Teslim edilen mısırın randevu miktarının %80'inden az olması ve bu durumun 4 kez tekrarlanması halinde, o üreticinin randevu alması engellenecek ve ileri tarihler için aldığı randevular iptal edilecektir.

6- Üreticiler ürünlerini, TMO ile sözleşme imzalayan ve aşağıda belirtilen lisanslı depolara TMO alım garantisinde randevusuz olarak bırakabileceği gibi TMO işyerlerine de teslim edebileceklerdir. Lisanslı depolara teslim edilen ürünlerden %2 stopaj ve %2 SGK kesintisi yapılmamaktatır.

7- Kurutma tesisi bulunmayan iş yerlerinde, rutubet oranı % 14’e kadar (% 14 dahil), kurutma tesisi olan iş yerlerinde ise % 28’e kadar (% 28 dahil) olan mısırlar peşin veya emanet alım işlemine tabi tutulacaktır.

Lisanslı Depoları Görmek İçin Tıklayınız.

Onaylıyorum
 

Sisteme Giriş

Randevu işleminin gerçekleşmesi için ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) kayıtlarınızın güncel olması gerekmektedir. Gerçek kişiler sadece T.C. Kimlik numarası alanınını, tüzel kişiler (Kurumlar, Şirketler v.b.) ise sadece Vergi No alanını doldurarak giriş yapacaklardır.

Önemli Uyarı

Bu sitede yapılan işlemler kayıt altına alınmaktadır. Başkasının adına yetkisiz olarak yapılan işlemler kanuni takibata uğrayacaktır.